Boční kazetové

Boční markýzy fungují jako zastínění velkých oken či obecně bočních stran tam, kde potřebujete zajistit boční stínění nebo krytí. Například na balkónech, terasách, pergolách, ale také v interiérech. Poskytují ochranu před sluncem, větrem a zajišťují soukromí.

Kazetová markýza

Kazetová markýza je ideální díky kombinaci funkčnosti a estetiky. Potah markýzy je chráněn kazetou, do které se navinuje. Pokud nepotřebujete stínit, kazeta markýzu chrání proti povětrnostním vlivům a slunci což prodlužuje její životnost. Látka neztrácí barvu ani své nepromokavé vlastnosti. Kazeta funguje také lépe než stříška, která chrání markýzu pouze seshora a není tak nenápadná.

Poptat kazetovou markýzu

Boční kazetová markýza

Boční kazetová markýza

Typ kotvení se vybírá podle druhu fasády, markýza musí mís správný sklon, potřebnou výšku a musí být stabilní. Kazetové markýzy jsou již nyní opatřeny různým příslušenstvím od dálkového ovládání až po sluneční senzory a světelné panely.

Výhody bočních kazetových markýz

  • Jednoznačnou výhodou je ochrana v kazetě, do které se markýza navinuje
  • Funguje jako další zeď v momentě, kdy ji potřebujete. Stačí ji vytáhnout a máte zase výhled a volný prostor
  • Ideální pro různé prostory, soukromé domy, restaurace, kavárny a obchodní prostory
  • Jednoduchá instalace a možnost individuálního nastavení výšky markýzy podle potřeby
  • Ochrana proti bočnímu větru. Doplněk ke stávající klasické markýze například na terase

Moderní způsob zastínění terasy

Kazetové markýzy patří dnes k nejoblíbenějším variantám. Hodí se k moderním domům nebo terasám. Působí nenápadně, mají jednoduchý a minimalistický design. Kazeta uzavře markýzu ze všech stran, dají se kotvit na stěnu i do stropu, případně na konzoly.

Poptat

Boční kazetová markýza

Výběr vhodné markýzy vždy záleží na individuálních potřebách a podmínkách, ve kterých bude používaná a na tom, kam chcete markýzu umístit. Klíčová je i šířka a délka výsuvu. Například na zastínění balkonu vám bude pravděpodobně stačit varianta markýzy bez kazety s levnější konstrukcí bez nosného profilu, která je i cenově dostupnější. Stabilnější markýza zase lépe odolává větru a dešti, pokud ji zapomenete stáhnout. Pro menší prostory a okna se hodí spíše sklopná ramena, která jsou lehčí. S těmi se můžete setkat například na výlohách obchodů.